Saglikli Kalin - 9 Mayıs 2017
  • saglik
  • 246
  • 9 Mayıs 2017
  • 0
  •  

Anne Adayları İçin Hayati Derecede Altın Tavsiyeler

Faydalı Linkler

Annelik her kadının yaşamak istediği ve yaşaması gereken bir olgudur. Annelik kadınlığın simgesi, kadın olmanın gururudur. Kadınlara yaratıcımız tarafından bahşedilen bu nefis duygu sayesinde bir cana can katmanın heyecanı, bebeği karnında taşımanın sorumluluğu, onu kendi kanından beslenmenin yoğun hazzını yaşarız.

Anne olmak doğumda çekilen sancısıyla, hamilelikte alınan fazla kilosuyla, emzirme döneminde yaşanan sıkıntılarıyla her türlü zorluğuna rağmen bir kadının başına gelebilecek en güzel şeydir. Ancak bir bebeği taşımam özen ve titizlik ister. Bu nedenle hamile bayanlarımızın bu süreçte her zamankinden daha özenli daha dikkatli davranmaları gerekir.

Anne adaylarımız için altın öneri niteliğinde olan bir kaç tavsiye ile sizlerin yanında olmak ve sizlere faydalı olmak istedik.

İşte o altın tavsiyeler;

*Anne adaylarımızı en çok düşündüren bir konu ile başlamak istedim kilo alma.

Gebelik sürecinde kilo almanız çok normal bir durumdur ancak bu normal diyerek aşırı kilo aldığınız takdirde fazla kilolarınız doğumunuzu zorlaştıracağı gibi bebeğiniz içinde tehlike oluşturabilecektir. Bu nedenle kilo alışınızı 9-12,5 değerleri arasında tutmaya özen gösterin. Gebelik sürecinizin son aşamalarına gelindiğinde 2-2,5 kilo daha almanız normaldir.

*Banyo yapma.

Hamileliğinizin ilk aylarında bebeğin düşme olasılığını göz önünde bulundurarak dikkatli ve daha çok oturur vaziyette yıkanmayı tercih etmelisiniz. Yıkanma suyunuzun çok soğuk ve çok sıcak değil ılık bir ayarda olması gerekir. Lohusalık ve gebelik döneminizde istediğiniz gibi banyo yapabilir hatta imkanınız varsa yüzebilirsiniz, banyonun hiç bir sakıncası olmaz, ancak dikkatli olmayı unutmayın.

*Giydikleriniz de önemli.

Gebelik döneminde anneyi yormayacak, terletmeyecek rahat kıyafetler tercih edilmelidir. Pamuklu giyecekler terlemenizi önleyeceği gibi daha sağlıklı olacaktır. Çok dar, çok ince, sıkı kıyafetlerden de kaçının. Çok düz değil ama çok topuklu ayakkabılarda giymeyin. Topuklu ayakkabıda ayak burkulması ve beraberinde düşme riski olacağı için sorun yaşarsınız. Bunun yerine daha yere yakın babetler giyebilirsiniz.

*Çatlaklarla nasıl baş edeceksiniz.

Gebelik döneminde kilo almanıza bağlı olarak göğüs ve karın bölgenizde kaşıntılar ve beraberinde çatlaklar meydana gelecektir. Kaşıntıyı hissettiğiniz an badem yağı ya da tahin yağı kullanmanız hem çatlak oluşumunu önleyecek hemde hiç bir kimyasal madde içermediği için size ve bebeğinize bir zararı olmayacaktır.

Faydali Linkler
saglik

Yazar: saglik #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ